VSI-36ESD
Manufacturer
Correct Products
VIGOR # :
Description
ESD HOOK & LOOP STRAP, 1" X 36"
Catalog
Static Control Grounding Cords, Straps
DataSheet
VSI-36ESD PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Tray Straps
Cord Type:-
Cord Termination:-
Cord Length:-
Number of Conductors:-
Strap Closure:Hook and Loop
Strap Material:Polypropylene
Strap Termination:-
Resistance:-
Size:-
Color:Black
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
19855
WRIST STRAP DUAL METAL EXP 7MM
8106
PREMIUM 1M COILED CORD - 6FT BLA
WRISTBAND JEWEL DUAL ONYX 4MM
LITH-22
LITH-22
LITHIUM CR2 3V 750MAH
VSI-36ESD
VSI-36ESD