DY3650-628-2S-8X30IN-H127
Manufacturer
Dou Yee Enterprises
VIGOR # :
Description
BAG STATIC SHLD MTL 8"X30" 1=100
Catalog
Static Control Shielding Bags, Materials
DataSheet
DY3650-628-2S-8X30IN-H127 PDF
Type Description
Series:SUPERSHIELD® DY3650
Package:Box
Part Status:Active
Type:Static Shielding Bag
Metal Layer:In
Static Discharge Shielding:<15nJ
Closure System:User Defined - Clips, Heat Seal, Tape
Thickness:2.8 mil (71.12 microns)
Length - Inside:30" (762mm)
Width - Inside:8" (203.2mm)
Tensile Strength:5000 psi
Color:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
D371315
D371315
BAG MOISTURE BARR MTL IN 15"X13"
100630
BAG 6X30" STATIC SHIELD 1=1EA
100718
BAG STATIC SHLD MTL IN 18"X7"
SG73P2ATTD3092D
SG73P2ATTD3092D
RES 30.9K OHM 0.5% 1/4W 0805
EM-6050
EM-6050
MIC COND ANALOG OMNI -43DB 6MM D