DY3700-628-ZB-11X15IN-H128
Manufacturer
Dou Yee Enterprises
VIGOR # :
Description
BAG STATIC SHLD MTL 11X15" 1=100
Catalog
Static Control Shielding Bags, Materials
DataSheet
DY3700-628-ZB-11X15IN-H128 PDF
Type Description
Series:SUPERSHIELD® DY3700
Package:Box
Part Status:Active
Type:Static Shielding Bag
Metal Layer:In
Static Discharge Shielding:<15nJ
Closure System:Zip Lock
Thickness:2.8 mil (71.12 microns)
Length - Inside:15" (381mm)
Width - Inside:11" (279.4mm)
Tensile Strength:5000 psi