DY3650-628-2S-10X12IN-H127
Manufacturer
Dou Yee Enterprises
VIGOR # :
Description
BAG STATIC SHLD MTL 10X12" 1=100
Catalog
Static Control Shielding Bags, Materials
DataSheet
DY3650-628-2S-10X12IN-H127 PDF
Type Description
Series:SUPERSHIELD® DY3650
Package:Box
Part Status:Active
Type:Static Shielding Bag
Metal Layer:In
Static Discharge Shielding:<15nJ
Closure System:User Defined - Clips, Heat Seal, Tape
Thickness:2.8 mil (71.12 microns)
Length - Inside:12" (304.8mm)
Width - Inside:10" (254mm)
Tensile Strength:5000 psi