SDS2000X-4BW02
Manufacturer
Siglent Technologies
VIGOR # :
Description
BANDWIDTH UPGRADE, 100 TO 200 MH
Catalog
Accessories
DataSheet
SDS2000X-4BW02 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Oscilloscope
Accessory Type:Bandwidth Upgrade Software
For Use With/Related Products:SDS2000X Series
Specifications:100 ~ 200MHz
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
WHT INSULATOR FOR 72-144/145
19S12L-000D3
19S12L-000D3
SMP OPEN
71S12S-000S3
71S12S-000S3
BNC 75 OHM SHORT
35502
PUMP ONLY PURE-TOUCH SS 6OZ STEM
MOUNT BRKT STRAIGHT 0.118" ALUM
SDS2000X-4BW02
SDS2000X-4BW02