TOP050H05/200G
DataSheet
TOP050H05/200G PDF
Part Status:Active
Tip Type:Spring Tip - Crown Head, 0.020" (0.50mm) Dia
Connection Type:-
Length - Tip:0.272" (6.90mm)
Length - Overall:1.700" (43.15mm)
Quantity:-
Current Rating (Amps):3 A
Material - Body:Phosphor Copper, Gold Plated
Material - Tip:Steel, Beryllium Copper, Gold Plated
Operating Temperature:-55°C ~ 120°C