DCP60-220
Manufacturer
FLIR Extech
VIGOR # :
Description
SWITCHING POWER SUPPLY (220V)
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
DCP60-220 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Bench (AC to DC)
Voltage - Supply:220VAC
Voltage - Output:1 ~ 60V
Current - Output:1 ~ 10A
Display Type:LED
Number of Characters:3 (2)
Number of Outputs:1
Size / Dimension:8.500" L x 7.900" W x 3.500" H (215.90mm x 200.66mm x 88.90mm)
Features:-
Power (Watts):600W
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
KLN 650-46E
KLN 650-46E
POWER SUPPLY 10000W SEALED LXI I