PVS60085MR
Description
600V 8.5A 3KW DC PS RM
DataSheet
PVS60085MR PDF
Type:Bench (AC to DC)
Voltage - Supply:170 ~ 265VAC
Voltage - Output:0 ~ 600VDC
Current - Output:0 ~ 8.5A
Number of Outputs:1
Size / Dimension:20.945" L x 16.535" W x 3.465" H (532.00mm x 420.00mm x 88.00mm)
Features:Memory, Programmable, GPIB, LAN, RS232, and USB Interface
Power (Watts):3000W