MR100020
Manufacturer
B&K Precision
VIGOR # :
Description
1000V/20A/5KW MULTI-RANGE PROGRA
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
MR100020 PDF
Type Description
Series:MR
Package:Box
Part Status:Active
Type:Bench (AC to DC)
Voltage - Supply:200 ~ 240VAC
Voltage - Output:0 ~ 1kVDC
Current - Output:0 ~ 20A
Display Type:VFD
Number of Characters:-
Number of Outputs:1
Size / Dimension:16.500" L x 3.500" W x 21.000" H (419.10mm x 88.90mm x 533.40mm)
Features:Memory, Programmable, GPIB, LAN, RS232, USB Interface
Power (Watts):5000W
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SL32-125/480+LXI
SL32-125/480+LXI
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 4 KW 0
KLR 75-32ER
KLR 75-32ER
POWER SUPPLY 2400W + LXI + RODC
BOP 20-50ME
BOP 20-50ME
POWER SUPPLY RACK MNT 1000W ETHE
ISTP6X3MBL
ISTP6X3MBL
INDUSTRIALNET CAT 6A SHIELDED PA
VJ606W
VJ606W
BOX FIBERGLASS/POLYESTER 6X6X4.5
MR100020
MR100020
STP28X5MRD
STP28X5MRD
CAT 6A 28AWG SHIELDED PATCH CORD