QPX1200SP
Manufacturer
AIMtti
VIGOR # :
Description
PWR SUPP 1200W MAX 60V OR 50A RS
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
QPX1200SP PDF
Type Description
Series:QPX
Package:Box
Part Status:Active
Type:Bench (AC to DC)
Voltage - Supply:110 ~ 240VAC
Voltage - Output:0 ~ 60V
Current - Output:0 ~ 50A
Display Type:LCD
Number of Characters:9
Number of Outputs:1
Size / Dimension:16.260" L x 13.780" W x 5.118" H (413.00mm x 350.00mm x 130.00mm)
Power (Watts):1200W