XLN30052-GL
Description
PWR SUPP PROGRAM DC 5-300V 1560W
DataSheet
XLN30052-GL PDF
Type:Bench (AC to DC)
Voltage - Supply:100 ~ 240VAC
Voltage - Output:5 ~ 300VDC
Current - Output:0.02 ~ 5.2A
Number of Outputs:1
Size / Dimension:18.110" L x 16.535" W x 1.740" H (460.00mm x 420.00mm x 44.20mm)
Features:GPIB, LAN Interface, Memory, Programmable, RS485, USB Interface
Power (Watts):1560W