XLN30052
Manufacturer
B&K Precision
VIGOR # :
Description
PWR SUPP PROGRAM DC 5-300V 1560W
Catalog
Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
DataSheet
XLN30052 PDF
Type Description
Series:XLN
Package:Box
Part Status:Active
Type:Bench (AC to DC)
Voltage - Supply:100 ~ 240VAC
Voltage - Output:5 ~ 300VDC
Current - Output:0.02 ~ 5.2A
Display Type:LCD
Number of Characters:4 (2)
Number of Outputs:1
Size / Dimension:18.110" L x 16.535" W x 1.740" H (460.00mm x 420.00mm x 44.20mm)
Features:Memory, Programmable, RS485 and USB Interface
Power (Watts):1560W