XLN10014-GL
Description
POWER SUPPLY PROGRAM DC 100V/14A
DataSheet
XLN10014-GL PDF
Type:Bench (AC to DC)
Voltage - Supply:100 ~ 240VAC
Voltage - Output:0 ~ 100VDC
Current - Output:0 ~ 14.4A
Number of Outputs:1
Size / Dimension:17.008" L x 16.535" W x 1.717" H (432.00mm x 420.00mm x 43.60mm)
Features:GPIB, LAN Interface, Memory, Programmable, RS485, USB Interface
Power (Watts):1440W
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
382275
600W SWITCHING MODE DC POWER SUP
ATE 75-1.5DM
ATE 75-1.5DM
POWER SUPPLY RACK MNT 100W LCD
POWER SUPPLY RACK MNT 500W LCD