
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Encore!® |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | eZ8 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 25 |
| Program Memory Size: | 4KB (4K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 256 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 3.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 27 | ||
| 108 |
Current price of Z8F0431SJ020SG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48SSOP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28QFN
XTAL OSC PROG XO CMOS 1.8V 20PPM
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28SOIC
IC MCU 32BIT 2.5MB FLASH 144LQFP
RJ45 CAT6 TO HIFF RJ45 JACK CABL