
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Encore!® |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | eZ8 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | - |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 17 |
| Program Memory Size: | 2KB (2K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 256 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 3.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 871 |
Current price of Z8F0231HH020SG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 20KB FLASH 24TSSOP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 32HWQFN
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP
CAP CER 0.068UF 200V X7R 2225
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SSOP
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0805
SHOULDER WASHER .140 ID .375 O