NJU7231F52-TE1
Description
IC REG LINEAR 5.2V 100MA SOT23-5
DataSheet
NJU7231F52-TE1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):15V
Voltage - Output (Min/Fixed):5.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.6V @ 40mA
Current - Output:100mA
Current - Quiescent (Iq):-
Current - Supply (Max):-
PSRR:-
Control Features:-
Protection Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C