NJW4187DL1-33B-TE1
Manufacturer
New Japan Radio (NJR)
VIGOR # :
Description
IC REG LINEAR 3.3V 1A TO252-3
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear
DataSheet
NJW4187DL1-33B-TE1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Output Configuration:Positive
Output Type:Fixed
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):40V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):-
Current - Output:1A
Current - Quiescent (Iq):83 µA
Current - Supply (Max):-
PSRR:58dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C