NJM2860F3-47-TE1
Description
IC REG LINEAR 4.7V 100MA SC88A
DataSheet
NJM2860F3-47-TE1 PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):14V
Voltage - Output (Min/Fixed):4.7V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.18V @ 60mA
Current - Output:100mA
Current - Quiescent (Iq):180 µA
Current - Supply (Max):-
PSRR:70dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C