ME-XU1-15EG-2I-D12E-R4.1
Manufacturer
Enclustra
VIGOR # :
Description
SOM ZYNQ US+ ZU15EG 4GB
Catalog
Embedded - Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules
DataSheet
ME-XU1-15EG-2I-D12E-R4.1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Module/Board Type:MPU, FPGA Core
Core Processor:ARM® Dual-/Quad-Core Cortex-A53, ARM® Dual-Core Cortex-R5, Mali-400MP2 GPU
Co-Processor:-
Speed:600MHz, 1.5GHz
Flash Size:16GB
RAM Size:4GB
Connector Type:168 Pin
Size / Dimension:2.91" x 2.13" (74mm x 54mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C