MYC-C7Z010-4E1D-667-I
Description
ARM XILINX ZYNQ-7010 SOM, 1GB DD
DataSheet
MYC-C7Z010-4E1D-667-I PDF
Type Description
Series:Zynq®-7000
Package:Box
Part Status:Active
Module/Board Type:MCU, FPGA
Core Processor:ARM® Cortex®-A9
Co-Processor:Zynq-7000 (Z-7010)
Speed:667MHz
Flash Size:32MB
RAM Size:1GB
Connector Type:Board-to-Board (BTB) Socket - 280
Size / Dimension:2.95" x 2.17" (75mm x 55mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C