CL2A20-ST
Manufacturer
SimpleChips
VIGOR # :
Description
CURRENT REGULATOR 6V~250V 20MA
Catalog
PMIC - Current Regulation/Management
DataSheet
CL2A20-ST PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Function:Current Regulator
Sensing Method:High/Low-Side
Accuracy:±15%
Voltage - Input:6V ~ 250V
Current - Output:20mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C