MCRY12-125Q-42DI
Manufacturer
MATRIX Industries
VIGOR # :
Description
MATRIX MERCURY ENERGY HARVESTING
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
DataSheet
MCRY12-125Q-42DI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Applications:Converter, Energy Harvesting
Voltage - Input:0V ~ 1.98V
Number of Outputs:1
Voltage - Output:4.2V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C