GS81314LQ19GK-933I
Manufacturer
GSI Technology
VIGOR # :
Description
IC SRAM 144MBIT PARALLEL 260BGA
Catalog
Memory
DataSheet
GS81314LQ19GK-933I PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Quad Port, Synchronous, QDR IVe
Memory Size:144Mb (8M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:933 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.25V ~ 1.35V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TJ)