AS29CF160T-55TIN
Description
IC FLASH 16MBIT PAR 48TSOP I
DataSheet
AS29CF160T-55TIN PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:FLASH - NOR
Memory Size:16Mb (2M x 8, 1M x 16)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)