AS4C2M32D1A-5BIN
Manufacturer
Alliance Memory, Inc.
VIGOR # :
Description
IC DRAM 64MBIT PARALLEL 144LFBGA
Catalog
Memory
DataSheet
AS4C2M32D1A-5BIN PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:DRAM
Technology:SDRAM - DDR
Memory Size:64Mb (2M x 32)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:15ns
Access Time:700 ps
Voltage - Supply:2.3V ~ 2.7V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)