IS61DDP2B42M36A-400M3L
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
DataSheet
IS61DDP2B42M36A-400M3L PDF
Technology:SRAM - Synchronous, DDR IIP
Memory Size:72Mb (2M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:400 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.71V ~ 1.89V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)