MX25R3235FM2IH0
Manufacturer
Macronix
VIGOR # :
Description
IC FLSH 32MBIT SPI/QUAD I/O 8SOP
Catalog
Memory
DataSheet
MX25R3235FM2IH0 PDF
Type Description
Series:MXSMIO™
Package:Tube
Part Status:Active
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH
Technology:FLASH - NOR
Memory Size:32Mb (4M x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Clock Frequency:80 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:100µs, 4ms
Access Time:-
Voltage - Supply:1.65V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)