GS8160Z36DGT-333IV
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
DataSheet
GS8160Z36DGT-333IV PDF
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, ZBT
Memory Size:18Mb (512K x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:333 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 2V, 2.3V ~ 2.7V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TJ)