GS8673ED36BGK-675I
Manufacturer
GSI Technology
VIGOR # :
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 260BGA
Catalog
Memory
DataSheet
GS8673ED36BGK-675I PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Quad Port, Synchronous
Memory Size:72Mb (2M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:675 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.3V ~ 1.4V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (TJ)