GS880Z18CGT-333I
Manufacturer
GSI Technology
VIGOR # :
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Catalog
Memory
DataSheet
GS880Z18CGT-333I PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, ZBT
Memory Size:9Mb (512K x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:333 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)