EV_ICS-52000-FX
Manufacturer
TDK InvenSense
VIGOR # :
Description
EVAL BOARD FOR ICS-52000
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
EV_ICS-52000-FX PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Audio
Function:MEMS Omnidirectional Microphones
Embedded:-
Utilized IC / Part:ICS-52000
Primary Attributes:Digital Output
Supplied Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FRDM-PF1550EVM
FRDM-PF1550EVM
FREEDOM EXPANSION BOARD -PF1550
EVAL-14TSSOPEBZ
EVAL-14TSSOPEBZ
EVALUATION BOARD I.C.
XK-VF3500-L33-AVS
XK-VF3500-L33-AVS
VOCALFUSION STEREOKIT AMAZON AVS
LW0400108 YL356
LW0400108 YL356
CBL MALE RA TO WIRE LD 4P 3.28'
EV_ICS-52000-FX
EV_ICS-52000-FX
EVAL BOARD FOR ICS-52000
SS32 M6G
SS32 M6G
DIODE SCHOTTKY 20V 3A DO214AB
1N6910UTK2AS
1N6910UTK2AS
DIODE SCHOTTKY 15V 25A 2-THINKEY