EVBMCR1101-20-5
Description
EVAL BOARD FOR MCR1101-20-5
DataSheet
EVBMCR1101-20-5 PDF
Sensor Type:Current Sensor
Sensing Range:±20A
Interface:Analog
Sensitivity:-
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V