EVBMCA1101-20-3
Manufacturer
Aceinna Inc.
VIGOR # :
Description
EVAL BOARD FOR MCA1101-20-3
Catalog
Evaluation Boards - Sensors
DataSheet
EVBMCA1101-20-3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Sensor Type:Current Sensor
Sensing Range:±20A
Interface:Analog
Sensitivity:-
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.45V