NNAMC2090PCEV
Description
EVAL KIT MODULE 0 DEG 209MM
DataSheet
NNAMC2090PCEV PDF
Sensor Type:Proximity, IR Touch
Sensing Range:209mm x 194mm
Interface:I²C, USB
Sensitivity:-
Voltage - Supply:4.75V ~ 5.25V
Embedded:-
Supplied Contents:Board(s), Cable(s)
Utilized IC / Part:NNAMC2090PC01
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EZ430-C9
EZ430-C9
DEV TOOL USB STICK TI MSP430
SHUTTLE BOARD BMA253
SHUTTLE BOARD BMA253
EVAL BOARD FOR BMA253
STEVAL-MKI050V1
STEVAL-MKI050V1
EVAL BOARD ACCELEROMETER
NNAMC2090PCEV
NNAMC2090PCEV
EVAL KIT MODULE 0 DEG 209MM