EVBMCA1101-50-5
Description
EVAL BOARD FOR MCA1101-50-5
DataSheet
EVBMCA1101-50-5 PDF
Sensor Type:Current Sensor
Sensing Range:±50A
Interface:Analog
Sensitivity:-
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V