SK-PIXXILCD-13P2-CTP-CLB
Manufacturer
4D Systems
VIGOR # :
Description
STARTER KIT FOR PIXXILCD-13P2-CT
Catalog
Evaluation Boards - Expansion Boards, Daughter Cards
DataSheet
SK-PIXXILCD-13P2-CTP-CLB PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Platform:Arduino
Type:Display
Function:LCD 1.3"
Utilized IC / Part:PIXXI-28
Contents:Board(s), Cable(s), Accessories
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MIKROE-4439
MIKROE-4439
BINHO NOVA CLICK
VACUUM CLICK
DIGI POT 2 CLICK
QTLP630C4TR
QTLP630C4TR
LED GREEN CLEAR 0805 SMD
SK-PIXXILCD-13P2-CTP-CLB
SK-PIXXILCD-13P2-CTP-CLB
4370
SPACER FOR PANEL MNT LENS
CABLE JUMPER 7POS 2.54MM 4"