SK-PIXXILCD-13P2
Manufacturer
4D Systems
VIGOR # :
Description
STARTER KIT FOR PIXXILCD-13P2 -
Catalog
Evaluation Boards - Expansion Boards, Daughter Cards
DataSheet
SK-PIXXILCD-13P2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Platform:Arduino
Type:Display
Function:LCD Touchscreen 1.3"
Utilized IC / Part:PIXXI-28
Contents:Board(s), Cable(s), Accessories
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EVAL-AD7988-5-PMDZ
EVAL-AD7988-5-PMDZ
EVAL BOARD 16BIT ADC AD7988-1
PMOD TOF: TIME OF FLIGHT SENSOR
4775
ADAFRUIT METRO ESP32-S2
OWR-4007T-32C
OWR-4007T-32C
40MM HEADPHONE DRIVER
CI0108M1HR0-NH
CI0108M1HR0-NH
8 POS 2.00MM(.079) SINGLE ROW SM