SGD 24-M-IP420
Manufacturer
Lascar Electronics
VIGOR # :
Description
2.4" WATERPROOF PROG 4-20MA
Catalog
Panel Meters
DataSheet
SGD 24-M-IP420 PDF
Type Description
Series:SGD
Package:Box
Part Status:Active
Type:Process Meter
Measuring Range:0 ~ 40VDC
Display Type:TFT - Color (Touch)
Number of Characters Per Row:-
Display Characters - Height:-
Output Type:-
Voltage - Supply:4 ~ 30VDC
Panel Cutout Dimensions:Circular - 33.00mm Dia