DLA20-ACA5-2-AC1-G
Manufacturer
C-Ton Industries
VIGOR # :
Description
AMMETER 0-75A LED PANEL MOUNT
Catalog
Panel Meters
DataSheet
DLA20-ACA5-2-AC1-G PDF
Type Description
Series:DLA20-ACA5
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Current (Ammeter)
Measuring Range:0 ~ 75A
Display Type:LED - Green Characters
Number of Characters Per Row:3.5
Display Characters - Height:0.370" (9.40mm)
Output Type:-
Voltage - Supply:85 ~ 264VAC
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 33.93mm x 21.29mm
Mounting Type:Panel Mount - Bezel
Termination Style:Screw Terminal
Ingress Protection:-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
IMD23169
IMD23169
AMMETER 2A LED PANEL MOUNT
DK743
DK743
VOLTMETER 20VDC LCD PANEL MOUNT