PM-BUNDLE-A20
Manufacturer
Aim Dynamics
VIGOR # :
Description
ACUCT .40-INCH, 20A POWER MONITO
Catalog
Panel Meters
DataSheet
PM-BUNDLE-A20 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Energy Monitor (Power Meter)
Measuring Range:20A, 10 ~ 400V
Display Type:LCD - Black Characters
Number of Characters Per Row:4
Display Characters - Height:-
Output Type:-
Voltage - Supply:-
Panel Cutout Dimensions:-
Mounting Type:DIN Rail
Termination Style:-
Ingress Protection:IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Features:Serial Communications Output
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SGD 24-M-420
SGD 24-M-420
2.4" PROG 4-20MA PROCESS METER