E1UM230V01
Manufacturer
Aim Dynamics
VIGOR # :
Description
VOLTAGE RELAY TELE 230VAC/DC
Catalog
Monitor - Relay Output
DataSheet
E1UM230V01 PDF
Type Description
Series:ENYA
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Voltage Sensing AC
Trip Status:-
Trip Range:24 ~ 240V AC/DC
Delay Time:No Delay
Voltage - Supply:230VAC
Output Type:Relay
Circuit:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:5A @ 250VAC