G2UM300VL20 24-240VAC/DC
Manufacturer
Aim Dynamics
VIGOR # :
Description
RELAY VOLT TELE AC/DC DPDT
Catalog
Monitor - Relay Output
DataSheet
G2UM300VL20 24-240VAC/DC PDF
Type Description
Series:GAMMA
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Voltage Sensing AC
Trip Status:-
Trip Range:30 ~ 300V AC/DC
Delay Time:0.1 Sec ~ 10 Sec
Voltage - Supply:24 ~ 240VAC/DC
Output Type:Relay
Circuit:DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage:5A @ 250VAC