E1YM480Y/277VS10
Manufacturer
Aim Dynamics
VIGOR # :
Description
VOLTAGE RELAY TELE 277VAC/DC
Catalog
Monitor - Relay Output
DataSheet
E1YM480Y/277VS10 PDF
Type Description
Series:ENYA
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Voltage Sensing AC
Trip Status:-
Trip Range:208 ~ 480V AC
Delay Time:0.1 Sec ~ 10 Sec
Voltage - Supply:480VAC
Output Type:Relay
Circuit:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:5A @ 250VAC