PCV100-F200-B25-V1D-6011
Manufacturer
Pepperl+Fuchs
VIGOR # :
Description
OPTICAL READ HEAD 100MM
Catalog
Machine Vision - Cameras/Sensors
DataSheet
PCV100-F200-B25-V1D-6011 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:2D Code Reader
Visual Field (Max):60.0mm x 40.0mm
Visual Field (Min):-
Installation Distance:100.0mm
Resolution:-
Light Source:Integrated (Red)
Scan Rate:-
Image Type:-
Sensor Type:CMOS
Voltage - Supply:15 ~ 30VDC
Features:-
Mounting Type:Chassis Mount
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style:Cable with Connector
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C