UPSTL12/24-400-600
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
UPSPRO 600W 4800VA, 12/24VDC 20A
Catalog
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
DataSheet
UPSTL12/24-400-600 PDF
Type Description
Series:UPSPro® STL
Package:Box
Part Status:Active
Type:Standby (No Regulation)
Voltage - Input:120VAC, 240VAC
Applications:General Purpose, Industrial Control
Form:Chassis Mount
Power - Rated:600W
AC Outlets:-
Backup Time - Max Load:-
Media Lines Protected:-
Voltage - Output:12V, 24V
Input Connector:-
Output Connector:-
Cord Length:-
Approval Agency:CE, UL
Size / Dimension:24.114" L x 24.114" W (612.50mm x 612.50mm)
Height:17.543" (445.60mm)