UPAL48-720-900
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
UPSPro,48V 720Ah Batt, 200W PoE
Catalog
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
DataSheet
UPAL48-720-900 PDF
Type Description
Series:UPSPro® 900W
Package:Box
Part Status:Active
Type:Standby (No Regulation)
Voltage - Input:120VAC, 240VAC
Applications:General Purpose, Industrial Control
Form:Din Rail
Power - Rated:900W
AC Outlets:-
Backup Time - Max Load:-
Media Lines Protected:-
Voltage - Output:48V
Input Connector:-
Output Connector:-
Cord Length:-
Approval Agency:CE
Size / Dimension:65.000" L x 18.000" W (1651.00mm x 457.20mm)
Height:20.000" (508.00mm)