UPS-STL48-100
Description
UPSPRO 200W 4800VA, 24/48VDC OUT
DataSheet
UPS-STL48-100 PDF
Package:Box
Part Status:Active
Type:Standby (No Regulation)
Voltage - Input:115VAC, 230VAC
Applications:General Purpose, Industrial Control
Form:Chassis Mount
Power - Rated:200W
AC Outlets:-
Backup Time - Max Load:720 minutes
Media Lines Protected:-
Voltage - Output:24V, 48V
Approval Agency:-
Size / Dimension:24.114" L x 24.114" W (612.50mm x 612.50mm)
Height:17.543" (445.60mm)