UPSTL48-400-600
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
UPSPro,48V 400Ah Batt, 200W PoE
Catalog
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
DataSheet
UPSTL48-400-600 PDF
Type Description
Series:UPSPro® STL48-600W
Package:Box
Part Status:Active
Type:Standby (No Regulation)
Voltage - Input:120VAC, 240VAC
Applications:General Purpose, Industrial Control
Form:Chassis Mount
Power - Rated:600W
AC Outlets:-
Backup Time - Max Load:-
Media Lines Protected:-
Voltage - Output:12V, 24V, 48V
Input Connector:-
Output Connector:-
Cord Length:-
Approval Agency:CE, UL
Size / Dimension:24.100" L x 24.100" W (612.14mm x 612.14mm)
Height:17.500" (444.50mm)