UPAL24/48-360-900
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
UPSPRO 900W 8600VA, 24/48VDC 20A
Catalog
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
DataSheet
UPAL24/48-360-900 PDF
Type Description
Series:UPSPro®
Package:Box
Part Status:Active
Type:Standby (No Regulation)
Voltage - Input:120VAC, 240VAC
Applications:General Purpose, Industrial Control
Form:-
Power - Rated:900W
AC Outlets:-
Backup Time - Max Load:-
Media Lines Protected:-
Voltage - Output:-
Input Connector:-
Output Connector:-
Cord Length:-
Approval Agency:CE, UL
Size / Dimension:68.000" L x 19.000" W (1727.20mm x 482.60mm)
Height:25.000" (635.00mm)