UPS-STL12-50-600
Description
UPSPRO 600W 600VA, 12VDC 20A UNR
DataSheet
UPS-STL12-50-600 PDF
Type Description
Series:UPSPro®
Package:Box
Part Status:Active
Type:Standby (No Regulation)
Voltage - Input:120VAC, 240VAC
Applications:General Purpose, Industrial Control
Form:Chassis Mount
Power - Rated:600W
AC Outlets:-
Backup Time - Max Load:-
Media Lines Protected:-
Voltage - Output:12V
Cord Length:-
Approval Agency:CE, UL
Size / Dimension:24.114" L x 24.114" W (612.50mm x 612.50mm)
Height:17.543" (445.60mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
QUINT UPS IQ 24VDC 5A